JIDU huzuridagi Diplomatik akademiya va Bangladesh Diplomatik servis Akademiyasi vakillari o'rtasida uchrashuv bo'lib o'tdi
2024 yil 11 iyun kuni Toshkent shahrida O'zbekiston Respublikasi va Bangladesh Xalq Respublikasi tashqi siyosat idoralari o'rtasida siyosiy maslahatlashuvlarning navbatdagi raundi bo'lib o'tdi.
Maslahatlashuv yakunida JIDU huzuridagi Diplomatik akademiya va Bangladesh diplomatik servis akademiyasi o'rtasida o'zaro anglashuv memorandumi imzolandi.

Прошла встреча представителей Дипломатической академией при УМЭД и Академии дипломатического сервиса Бангладеш
11 июня 2024 года в г. Ташкенте состоялся очередной раунд политических консультаций между внешнеполитическими ведомствами Республики Узбекистан и Народной Республики Бангладеш.
По окончании консультации был подписан меморандум о взаимопонимании между Дипломатической академией при УМЭД и Академией дипломатического сервиса Бангладеш.