JIDU huzuridagi Diplomatik akademiya va Bangladesh Diplomatik servis Akademiyasi vakillari o'rtasida uchrashuv bo'lib o'tdi
2024 yil 11 iyun kuni Toshkent shahrida O'zbekiston Respublikasi va Bangladesh Xalq Respublikasi tashqi siyosat idoralari o'rtasida siyosiy maslahatlashuvlarning navbatdagi raundi bo'lib o'tdi.
Maslahatlashuv yakunida JIDU huzuridagi Diplomatik akademiya va Bangladesh diplomatik servis akademiyasi o'rtasida o'zaro anglashuv memorandumi imzolandi.

A meeting was held between representatives of the Diplomatic Academy at the Ministry of Foreign Affairs and the Academy of Diplomatic Service of Bangladesh
On June 11, 2024, the next round of political consultations between the foreign ministries of the Republic of Uzbekistan and the People's Republic of Bangladesh took place in Tashkent.
At the end of the consultation, the memorandum of understanding was signed between the Diplomatic Academy at the UWED and the Academy of Diplomatic Service of Bangladesh.