O‘zbekiston va Rossiya tashqi ishlar vazirlari mamlakatlar bir-birining ichki ishlariga aralashmaslik muhimligini ta’kidladilar
Nyu-Yorkda BMT Bosh Assambleyasining 79-sessiyasi doirasida Baxtiyor Saidov va Sergey Lavrov o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda ikki davlat tashqi ishlar vazirlari strategik sheriklikning dolzarb masalalarini, shuningdek, bo‘lajak oliy va oliy darajadagi tadbirlarga tayyorgarlik ko‘rishni muhokama qildilar.
Qayd etilishicha, ikki tomonlama hamkorlik kun tartibi keng ko‘lamliligicha qolmoqda va barcha sohalarni qamrab oladi.
“Oʻzaro ishonchni mustahkamlash maqsadida davlatlar bir-birining ichki ishlariga aralashmaslik tamoyiliga amal qilish muhimligi qayd etildi. Biz ittifoqchilik ruhidagi doimiy muloqotimizni davom ettirishga kelishib oldik" – dedi B.Saidov.

Foreign Ministers of Uzbekistan and Russia noticed the importance of non-interference in each other's internal affairs
On the sidelines of the 79th session of the UN General Assembly in New York, a meeting was held between Bakhtiyor Saidov and Sergey Lavrov.
During the meeting, the foreign ministers of the two countries discussed current issues of strategic partnership, as well as preparations for upcoming high-level and top-level events.
It is noted that the agenda of bilateral cooperation remains extensive and covers all areas.
"The importance of adherence to the principle of non-interference in each other's internal affairs for strengthening mutual trust was noted. We agreed to continue our ongoing dialogue in the spirit of alliance," B. Saidov emphasized.