O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi xodimlari va ularning oila a’zolari uchun o‘quv kurslari yakunlandi
2025-yil 22-sentabrdan 4-oktabrgacha Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti huzuridagi Diplomatik akademiyada O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi xodimlari va ularning oila a’zolari uchun qisqa muddatli malaka oshirish kurslari tashkil etildi.
Malaka oshirish jarayoniga JIDU va Diplomatik akademiyaning yetakchi mutaxassislari, shuningdek, Hindistonning yetakchi ta’lim muassasasi — MERI Group of Institutions vakillari taklif etildi.
O‘quv jarayonida tinglovchilar diplomatik protokol va etiket asoslari, xizmat yozishmalarini yuritish nazariyasi va amaliyoti, diplomatik qabullarni tashkil etish, muzokaralar olib borish, shuningdek, turli darajadagi rasmiy tashriflar davomida protokol tadbirlari dasturlarini tayyorlash metodikasi kabi yo‘nalishlarda nazariy va amaliy ko‘nikmalarni egalladilar. “MERI Group of Institutions” professori-o‘qituvchilari “Raqamli diplomatiya” mavzusida bir turkum ma’ruza o‘qib berdilar.
O‘qishni muvaffaqiyatli yakunlagan tinglovchilarga Diplomatik akademiyaning qisqa muddatli kurslarini tamomlaganlik to‘g‘risidagi sertifikatlar topshirildi.

Завершились учебные курсы для сотрудников Министерства иностранных дел Республики Узбекистан и членов их семей
С 22 сентября по 4 октября 2025 года в Дипломатической академии при Университете мировой экономики и дипломатии были организованы краткосрочные курсы повышения квалификации для сотрудников Министерства иностранных дел Республики Узбекистан и членов их семей.
К процессу повышения квалификации были приглашены ведущие специалисты УМЭД, Дипломатической академий и ведущего учебного заведения Индии “MERI Group of Institutions”.
В процессе обучения слушатели получили теоретические и практические навыки в таких областях, как основы дипломатического протокола и этикета, теория и практика ведения служебной переписки, организация дипломатических приёмов, проведение переговоров, методика подготовки программ протокольных мероприятий во время официальных визитов различного уровня. Профессора и преподаватели “MERI Group of Institutions” прочитали курс лекций на тему «Цифровая дипломатия».
Слушателям, успешно завершившим обучение, вручены сертификаты об окончании краткосрочных курсов Дипломатической академии.