O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi xodimlari va ularning oila a’zolari uchun o‘quv kurslari yakunlandi
2025-yil 22-sentabrdan 4-oktabrgacha Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti huzuridagi Diplomatik akademiyada O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi xodimlari va ularning oila a’zolari uchun qisqa muddatli malaka oshirish kurslari tashkil etildi.
Malaka oshirish jarayoniga JIDU va Diplomatik akademiyaning yetakchi mutaxassislari, shuningdek, Hindistonning yetakchi ta’lim muassasasi — MERI Group of Institutions vakillari taklif etildi.
O‘quv jarayonida tinglovchilar diplomatik protokol va etiket asoslari, xizmat yozishmalarini yuritish nazariyasi va amaliyoti, diplomatik qabullarni tashkil etish, muzokaralar olib borish, shuningdek, turli darajadagi rasmiy tashriflar davomida protokol tadbirlari dasturlarini tayyorlash metodikasi kabi yo‘nalishlarda nazariy va amaliy ko‘nikmalarni egalladilar. “MERI Group of Institutions” professori-o‘qituvchilari “Raqamli diplomatiya” mavzusida bir turkum ma’ruza o‘qib berdilar.
O‘qishni muvaffaqiyatli yakunlagan tinglovchilarga Diplomatik akademiyaning qisqa muddatli kurslarini tamomlaganlik to‘g‘risidagi sertifikatlar topshirildi.

Training Courses for the representatives of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan and Their Family Members Concluded
From September 22 to October 4, 2025, short-term advanced training courses were organized at the Diplomatic Academy at the University of World Economy and Diplomacy for the representatives of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan and their family members.
Leading experts from the University of World Economy and Diplomacy, the Diplomatic Academy, as well as representatives of India’s top educational institution — “MERI Group of Institutions” participated in the training process.
During the training, participants acquired theoretical and practical skills in such areas as the fundamentals of diplomatic protocol and etiquette, the theory and practice of official correspondence, the organization of diplomatic receptions, conducting negotiations, and the methodology for preparing programs of protocol events during official visits at various levels. A series of lectures on the subject of "Digital Diplomacy" were delivered by professors and teachers of the Indian “MERI Group of Institutions”.
Participants who successfully completed the training were awarded certificates of completion of the short-term courses of the Diplomatic Academy.