O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Amerika Qo‘shma Shtatlari Prezidenti Donald Trampning taklifiga binoan 4-noyabr kuni amaliy tashrif bilan Vashington shahriga keldi.
“Endryus” aviabazasida davlatimiz rahbarini AQSH Davlat kotibining o‘rinbosari Kristofer Landau, AQSH – O‘zbekiston savdo palatasi raisi Kerolin Lemm va boshqa rasmiylar kutib oldi.
Tashrifning asosiy tadbirlari 5-6-noyabr kunlari bo‘lib o‘tadi. O‘zbekiston Prezidenti Amerika Qo‘shma Shtatlari Prezidenti Donald Tramp bilan uchrashadi hamda Markaziy Osiyo mamlakatlari va AQSH yetakchilarining “S5+1” formatidagi sammitida ishtirok etadi.
Tadbirlar dasturidan AQSH Kongressi va hukumati vakillari bilan muzokaralar, ushbu mamlakat yetakchi kompaniyalarining rahbarlari bilan alohida uchrashuvlar hamda ishbilarmon doiralar ishtirokidagi davra suhbati ham o‘rin olgan.

The President of Uzbekistan Arrives in the United States
At the invitation of the President of the United States of America, Donald J. Trump, the President of the Republic of Uzbekistan, Shavkat Mirziyoyev, arrived in Washington, D.C. on November 4 for a working visit.
At Andrews Air Force Base, the Head of State was welcomed by U.S. Deputy Secretary of State Christopher Landau, Chairperson of the American-Uzbek Chamber of Commerce Carolyn Lamm, and other officials.
The main events of the visit are scheduled for November 5–6. The President of Uzbekistan will hold talks with the President of the United States of America, Donald J. Trump, and take part in the C5+1 Summit of the Leaders of Central Asian countries and the United States.
The program of the visit also includes meetings with representatives of the U.S. Congress and Government, as well as separate talks with the heads of leading American companies and a roundtable with the business community.